Časté otázky

 

1) JE MOŽNÉ SI SVADOBNÉ OBRÚČKY A ZÁSNUBNÉ PRSTENE VYSKÚŠAŤ A KTO JE VÝROBCA?

Kompletnú ponuku prsteňov, ktoré sú na našich stránkach si môžete vyskúšať v našich predajniach v Prahe, Brne a Bratislave. Prstene na predajniach sú vystavené len vo farbách a farebných kombináciách, v ktorých sú zobrazené v hlavnej kategórii našich webových stránok. V obmedzenom množstve tiež u našich predajcov po celej Českej a Slovenskej republike (v sekcii obchodné zastúpenie nájdete zoznam modelov u každého predajcu).
 
Všetky prezentované modely svadobných obrúčok a zásnubných prsteňov sú výlučne našej výroby z našej dielni v Prahe. Preto o našich šperkoch vieme absolútne všetko a sme schopní Vám garantovať odborný záručný a pozáručný servis. 

 

2) AKO ZISTIŤ SPRÁVNU VEL'KOSŤ PRSTEŇA?

Pre určenie správnej veľkosti je ideálna návšteva jednej z našich predajní, kde Vám ochotne pomôžeme a poradíme. Pri určovaní veľkosti je dôležité prihliadnuť k tomu, ako široký Váš prsteň bude. Preto máme skúšobné krúžky v šírke 3, 4, 5 a 6 mm a niektoré aj po pol číslach. 
 
Je dôležité si pamätať, že na veľkosť prstu má vplyv viac faktorov – teplo, zima, denná doba, tehotenstvo aj celkový fyzický stav. Aby Vám prsteň dokonale padol je dôležité prihliadať k týmto faktorom.

 

3) JE MOŽNÉ DODATOČNĚ SVADOBNÉ OBRÚČKY A ZÁSNUBNÉ PRSTENE ZMENŠIŤ ALEBO ZVÄČŠIŤ? 

Pri zásnubných prsteňoch nie je takmer žiadny problém s úpravou veľkosti. U väčšiny svadobných obrúčok tiež nie, ale existujú modely kde je táto úprava veľmi náročná až takmer nemožná. Ale vždy sme tento problém nejako zvládli vyriešiť. Táto služba je vždy spoplatená.

 

4) Z AKÝCH MATERIÁLOV VYRÁBATE SVADOBNÉ OBRÚČKY A ZÁSNUBNÉ PRSTENE?

Svadobné obrúčky sa vyrábajú najčastejšie zo 14karátového zlata, stále obľúbenejšieho paládia (Pd 585), platiny (Pt 950) a z 18karátového zlata.

Zásnubné prstene vyrábame najčastejšie zo 14karátového zlata, platiny (Pt 950) či z 18karátového zlata.

 

5) ČO JE TO PALÁDIUM A AKÉ MÁ VÝHODY OPROTI ZLATU?

Paládium je drahý kov šedivo-bielej farby, ktorý u nás nie je zatiaľ veľmi rozšírený ako materiál v šperkárstvach. Vo svete však získava väčšiu obľubu predovšetkým vďaka svojim vlastnostiam. 
 
Používame zliatinu Pd 585 s obsahom ruthenia, táto zliatina je antialergénna a nevyvoláva tak alergické reakcie. Paládiova zliatina má podobné mechanické vlastnosti ako zlato, oproti bielemu zlatu vyniká predovšetkým vyššou bielosťou (nie je potreba galvanicky rhodiovať). 
 
Je to teda veľmi vhodná zliatina pre výrobu svadobných obrúčok.

 

6) AKÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA JE TRVALEJŠIA - LESK ALEBO MAT?

Všeobecne platí, že matné prstene sa časom vyleštia a lesklé naopak zmatnia. Pri kombinácii lesku a matu bude časom rozdiel povrchových úprav ustupovať, až sa raz zjednotia. Určite však na lesklých prsteňoch budú menej vidieť prvé ranky či škrabance, ktoré prsteň každodenným nosením získa. Ale neobmedzujte sa tým – k našim prsteňom získavate celoživotný servis zdarma, ktorý sa vzťahuje práve na obnovu povrchovej úpravy.

 

7) ČO ZAHRŇUJE CELOŽIVOTNÝ SERVIS ZDARMA?

Táto služba zahrňuje raz za dva roky obnovenie povrchovej úpravy prsteňa zdarma. Nech ide o lesk, mat či kombináciu. Môžete si tieto povrchové úpravy aj meniť a sami zistíte, ktorý povrch Vám najviac vyhovuje. K prsteňom dostanete kartičku, na ktorú sa zaznamenáva každé Vaše čerpanie tejto služby. Tento servis je vykonaný zhruba do dvoch týždňov, šperky sa zasielajú do našej zlatníckej dielne v Prahe.

 

8) AKO DLHO TRVÁ VÝROBA PRSTEŇA?

Výroba svadobných obrúčok u nás trvá štandardne 3 týždne. Výroba zásnubných prsteňov v bielom zlate je rýchlejšia – 10 dní. Pri žltom a červenom zlate, a pri výrobe neštandardných veľkosti (od veľkosti 55), môže byť dodanie až 3 týždne. 
 
Pri platinových svadobných aj zásnubných prsteňoch je dodanie 5 týždňov. Sme však schopní vyrobiť pre Vás prstienky aj expresne rýchlo. 
 
Pokiaľ sa ponáhľate, kontaktujte nás, určite spoločne nájdeme riešenie.

 

9) JE MOŽNÉ DODAŤ SI NA VÝROBU VLASTNÝ MATERIÁL/ZLATO?

Túto službu môžete využiť v našich predajniach v Prahe, Brne a Bratislave. Váš materiál podrobíme analýze/ určeniu rýdzosti zlata a potom cenu dodaného materiálu odpočítame z ceny prsteňa. Ak budete mať dostatočné množstvo zlomkového zlata, nemusíte doplácať za výrobu prsteňa. Máme pre Vás veľmi výhodné ceny – kontaktujte nás.

 

10) JE MOŽNÉ DO SVADOBNÝCH PRSTEŇOV OBJEDNAŤ VNÚTORNÚ RYTINU MIEN A DÁTUMU SVADBY? DÁVATE NA VÝBER Z VIACERÝCH FONTOV? KOL'KO TO STOJI? 

Rytiny do našich svadobných obrúčok robíme zdarma. Zákazník má vždy na výber z troch fontov. Ďalej ponúkame aj rytiny podľa vlastnoručných podpisov.

 

11) PÁČÍ SA MI NEJAKÝ MODEL, DÁ SA UPRAVIŤ PODL'A MOJICH PREDSTÁV?

Viac menej ktorýkoľvek model si môžete upraviť podľa svojej predstavy. Ide predovšetkým o zmenu materiálu, farby zlata, šírky a hrúbky prsteňa, povrchové úpravy, veľkosti, počet a spôsob zasadených kameňov, atď. Prstene vyrábame, nie len predávame, preto je u nás možné takmer čokoľvek.

 

12) VYRÁBATE SVADOBNÉ A ZÁSNUBNÉ PRSTENE PODL'A VLASTNÉHO NÁVRHU?

Zákazková výroba šperkov je základom našej činnosti. Ak máte akúkoľvek predstavu v hlave alebo na obrázku, radi ju s Vami prekonzultujeme, urobíme návrh vrátane 3D vizualizácie a potom sa s nami rozhodnete, či je šperk presne podľa Vašich predstáv.

 

13) AKÝ JE HLAVNÝ ROZDIEL MEDZI ZIRKÓNOM A BRILIANTOM?

Zirkón je syntetický kameň, briliant je prírodný diamant. Hlavnou nevýhodou zirkónu pred diamantom je jeho životnosť. Zirkón časom stráca lesk, vadí mu kyslé prostredie, slaná voda... Ma relatívne nízku tvrdosť, preto sa fazety brusu obrúsia a to všetko má za následok postupnú stratu lesku, ktorú zaregistrujete napríklad po piatich rokoch pri zrovnaní s novým zirkónom či briliantom. Briliant (vybrúsený diamant do guľatého brusu) bude stále rovnaký. Celý Váš život bude žiariť leskom a dodá Vášmu šperku trvalú hodnotu.

 

14) AKÚ KVALITU BRILIANTU POUŽÍVATE?

Štandardne používame brilianty kvality SI1 a farby G. V tejto kvalite a farbe sú kalkulované všetky ceny s briliantmi na našich stránkach. Na prianie radi osadíme Váš budúci šperk v akejkoľvek lepšej či horšej kvalite a farbe briliantu. Kontaktujte nás, radi Vám urobíme cenovú ponuku.

 

15) AKÁ JE ZÁRUKA NA VAŠE ŠPERKY?

Na naše výrobky poskytujeme štandardnú záruku 2 roky. Našim svadobným prsteňom veríme natoľko, že Vám poskytujeme od 1.6.2013 záručnú dobu 5 rokov. 
 
Ku všetkým naším výrobkom získava automaticky ich majiteľ celoživotný servis zdarma.

 

16) MÔŽE Z PRSTEŇA VYPADNÚŤ KAMEŇ? AKO POTOM POSTUPUJETE?

Všetky kamene sú do našich výrobkov vsadené ručne. Naši faseri sú majstrami svojho odboru a verte, že sa nám toto skoro vôbec nestáva. A keď sa tak stane (väčšinou len pri mechanickom poškodení či nejakom veľkom náraze) reklamáciu posúdime a vždy vyriešime tak, aby bola spokojnosť na obidvoch stranách. V prípade, že šperk nebude mať známky mechanického poškodenia alebo zásahu treťou osobou, kameň Vám do šperku vždy zdarma dodáme.

 

17) AKÉ TYPY POVRCHOVEJ ÚPRAVY PONÚKÁTE?

Ponúkame tieto typy povrchovej úpravy : vysoký lesk, saténovy mat, viac variácií diamantových matov, pieskovanie a rôzne povrchy z našej cnc frézy pod názvom matt-finish.

Všetky tieto typy povrchov uvidíte v našich obchodoch v Prahe, v Brne a v Bratislave.

 

18) EXISTUJE BIELE ZLATO ALEBO NIE?

V rýdzej podobe existuje len jedno zlato – žlté. Pre šperkárstvo sa najčastejšie používajú 14 a 18karátové zliatiny. 14karátová zliatina obsahuje 58,5 % rýdzeho zlata a 18karátove 75 %. Ďalšie kovy sa v zliatinách napríklad v žltom zlate, striebro a meď, v bielom zlate striebro, zinok, nikel alebo paládium, majú za úlohu zafarbiť zliatinu zlata na požadovanú farbu. My používame bielo-zlaté zliatiny s obsahom striebra, zinku a niklu alebo striebra a paládia, ktoré sa vyznačujú najvyššou možnou belosťou a tvrdosťou zliatiny. Všetky tieto zliatiny sú registrované puncovým úradom Slovenskej republiky a všetky naše výrobky sú odskúšané a označené štátnou puncovou značkou.

 

19) AKO TO JE S OBSAHOM NIKLU V ZLIATINÁCH?

Štandardne používame bielo-zlatú zliatinu 585 v zložení zlato, striebro, zinok a nikel. Obsah niklu v tejto zliatine je 6% a táto zliatina splňuje všetky európske a slovenské normy. Je registrovaná puncovým úradom a všetky naše výrobky prechádzajú skúškou tohto úradu. Pre silných alergikov na nikel máme však aj absolútne bezniklovú bielo-zlatú zliatinu.

 

20) AKO SA STARAŤ O PRSTENE/ŠPERKY, ABY VYDRŽALI ČO NAJDLHŠIE?

Odkladajte šperky pri fyzickej práci a športe. Vyhýbajte sa kontaktu s tvrdými kovmi a materiálmi. Chráňte šperky pred agresívnymi chemikáliami používanými v domácnosti a hlavne ukladajte samostatne v polstrovaných šperkovniciach alebo krabičkách, ktoré sú určené pre skladovanie šperkov. 
 
Zlato nepatrí medzi najtvrdšie kovy, preto šperky vyžadujú pravidelný servis, ktorý máte od nás celoživotne zdarma.

 

21) DOSTANEME K ŠPERKU S DIAMANTOM CERTIFIKÁT? ČO MI GARANTUJE?

Ku každému nákupu akýchkoľvek šperkov z našej ponuky osadených diamantom dostanete certifikát pravosti, ktorý Vám garantuje veľkosť diamantu v karátoch, kvalitu – čistotu, farbu a brus kameňa. Pri väčších kameňoch nad 0,33 ct môžete obdržať aj medzinárodný certifikát renomovaných gemológických laboratórií GIA, HRD alebo IGI. 
 
Tieto certifikáty vystavuje nás dodávateľ diamantov – diplomový gemológ.

 

22) AKÉ ĎALŠIE SLUŽBY POSKYTUJETE?

Pilierom našich činnosti je zákazková výroba šperkov. Ak máte akúkoľvek predstavu o akomkoľvek šperku v hlave alebo na papieri, radi to s Vami preberieme, urobíme grafický návrh vrátane 3D vizualizácie, vypracujeme cenovú ponuku a v prípade Vášho záujmu následne zrealizujeme. Páči sa Vám niekde niečo? Kontaktujte nás.

 

23) ČO JE SÚČASŤOU BALENIA?

Kompletnou súčasťou balenia našich produktov pri kúpe je vždy šperk vo firemnej krabičke, záručný list s popisom šperku (druh, váha, rýdzosť zlata, počet, kvalita a brus diamantov), certifikát k diamantu (ak je šperk osadený) a kartičku na celoživotný servis zdarma
 
To všetko budete mať uložené v našej firemnej taštičke (platí len pre prstene objednané v našich predajniach v Prahe, v Brne alebo v Bratislave a pre prstene objednané cez naše stránky).

 

24) ČO JE RHODIUM?

Rhodium je drahý kov absolútne bielej farby. Pretože surové biele zlato nie je úplne tak biele, ako ho poznáte z výkladov v obchodoch, musí sa vždy galvanicky pokoviť spomenutým rhodiom. Robíme maximálne možnú hrúbku tejto vrstvy, aby vydržala čo najdlhšie, ale stále to nie je naveky. V našej službe celoživotný servis zdarma máte zahrnutú novú vrstvu rhodia, aby šperk vyzeral opäť ako nový.

Zobrazit klasickou verzi Zpět nahoru